مراسم حماسه یازدهم خرداد و آزاد سازی شهر باینگان پاوه برگزار شد

مراسم یادواره شهدای یازدهم خرداد سال ۱۳۵۹ باینگان پاوه با حضور اقشار مختلف مردم در شهر باینگان برگزار شد.

در این مراسم فرمانده سپاه ناحیه پاوه ضمن خیر مقدم در سخنانی اظهار داشت: امروز ما در این مکان جمع شده ایم که یاد و خاطره شهدای عزیزمان را گرامی بداریم .

سرهنگ سلطان قلی افزود: شهید مطهری در رابطه با شهدا سخن زیبای دارد که می گوید: شهدا همانند شمع خواهند بود که با روشنایی خود راه را نشان می دهند و به واقع هم همینطور است که با روشنایی خود راه را به ما نشان می دهند و مایه اقتدار یک جامعه هستند.

وی با اشاره به آیه ای از قران کریم گفت: شهدا زنده اند و نزد پروردگارشان روزی داده میشوند.

وی ادامه داد: در ۱۴۰۰ سال پیش امام حسین علیه استکبار قیام کرد و از آن زمان تاکنون اسم امام به عنوان سید الشهدا بیان می شود .

وی افزود: اکنون نیز طی نمودن مسافت طولانی تا کربلا با راه پیاده هم چیزی چز زنده بودن راه شهدا و راه امام نیست و هیچ دولت و سازمانی نمی تواند جمعیت ۲۴ میلیون نفری مردم را چنین با پای پیاده سازماندهی کند.

سرهنگ سلطان قلی با اشاره به اقدامات غربیان علیه کشور ما گفت: در طول سیصد سال گذشته ۵۷ جنگ در کشور ما و از دست دادن بیش از سه و نیم میلیون کیلومتر مربع رخ داده است که تنها در جنگ هشت سال تحمیلی عراق علیه ایران نتوانستند، حتی یک وجب از خاک این مرز و بوم را بدست اورند.

فرمانده سپاه ناحیه پاوه افزود: این پیروزی به برکت خون شهدا و رشادت و پایداری مردم رزمندگان بوده است که بزرگترین دستاورد این انقلاب اسلامی می باشد.

در ابتدای این مراسم فرمانده حوزه شهدای باینگان نیز در سخنانی از حضور اقشار مختلف مردم و مسئولین تقدیر و تشکر کرد.