تجلی اقتصاد مقاومتی؛ با رونق تولیدات صنایع دستی

با سلام و عرض خسته نباشید لطفاً خودتان  به طور کامل را معرفی نمایید و بفرمایید که چند سال است که در عرصه اقتصاد مقاومتی و تولید مشغول فعالیت هستید؟

با عرض سلام و تحیات الهی اینجانب کیان کیانی از بسیجیان فعال حوزه شهید چمران کوزران پایگاه شهید چمران و به مدت۸سال است که در عرصه اقتصاد مقاومتی و تولید صنایع دستی و ساخت چاقو و تبر مشغول به کار هستم.

۲_ بفرماید که عرصه تولید شما چقدر است و چه محصولاتی تولید میکنید؟

بنده 0000در حال تولید چاقو و تبر و سایر وسایل آشپزخانه از قبیل ساتور و ……. میباشم و تولیدات بنده چون همگی کار دست میباشند و ضمناً به برند تبدیل شده اند از لحاظ کمی مقدار تولید کم است و هفته ای چندین عدد تولید دارم ولی به دلیل اینکه از لحاظ کیفی در سطح بالایی قرار دارد و مشتریان زیادی نیز دارد میتوان گفت که سود آوری خوبی دارد و راضیی هستیم.

۳ _ تعداد افرادی که از این طریق و زیر نظر شما به طور مستقیم و غیر مستقیم مشغول به فالیت و امرارمعاش هستند چند نفر هستند؟

در کار گاه بنده دو نفر به طور مستقیم مشغول به فعالیت هستند و به طور غیر مستقیم در بحث فروش یک نفر فعالیت دارد.

۴ _ مقدار تولید شما چه مقدار است و درآمد تقریبی ماهانه شما چقدر است؟

هفته ای حدوداً ۱۰ عدد از محصولات مختلف را تولید میکنیم و تولیدات ما قیمت حداقل هر کدام ۲۵۰هزار تومان است یعنی هفته ای ۲۵۰۰۰۰۰هزار تومان درامد زایی داریم

۵ _ آیا تاکنون از تسهیلاتی استفاده کرده اید؟

خیر . اما اگر خدا بخواهد قصد دارم از طریق بسیج سازندگی سپاه ناحیه عشایری استان کرمانشاه برای دریافت تسهیلات اقدام نمایم چون شنیده ام که بسیج سازندگی از طرح های تولیدی حمایت میکند.

۶_ آیا در زمینه فعالیت تان تحصیلات مرتبط هم دارید؟

بله بنده دارای تحصیلات دانشگاهی از دانشگاه صنعتی مازندان هستم و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد صنایع چوب میباشم.

۷ _ آیا برای فروش تولیدات تان بازار مصرف مناسبی در اختیار دارید؟000

بله اصولاً تولیدات بنده چون به برند خاصی تبدیل شده و اکثر در تمام کشور با این محصول آشنایی دارند لذا از اقصی نقاط کشور نیز مشتری داریم و بیشتر سفارشات را از طریق اینترنت دریافت میکنیم و بیشتر  تبلیغات محصولات را نیز از طریق اینترنت انجام میدهیم

۸ _ آیا طرحی در آینده برای گسترش کار و فعالیت خود مد نظر دارید؟

بله در صورت مساعدت مسئولین محترم بسیج سازندگی سپاه ناحیه عشایری استان کرمانشاه قصد دارم کارگاه خود را گسترش دهم و افراد بیشتری را به این کار جذب نمایم.

۹ _ توصیه شما به افرادی که قصد دارند در این عرصه شروع به فعالیت کنند چیست؟

اگر تخصص این کار را ندارند ابتدا در دوره های آموزشی سازمان فنی و حرفه ای به مدت چند ماه شرکت کنند و ضمن کسب تخصص لازم  ازمسئولین بسیج سازندگی و همچنین افراد متخصص و با تجربه مشورت کنند و تجربیات آنها را به کار گیرند یقیناً به یاری خداوند متعال موفق خواهند شد. اگر کمکی هم از بنده ی حقیر ساخته بود با کمال میل در خدمت گذاری حاظر هستم.

حرف آخر : با سپاس و قدر دانی از فرمانده حوزه شهید چمران کوزران و پرسنل این حوزه و همچنین مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه عشایری استان کرمانشاه که همیشه نسبت به بسیجیان و خدمت رسانی به آنها و حمایت از تولید ملی و اقتصاد مقاومتی پیش قدم هستند.