برگزاری نشست بصیرتی فرماندهان حوزه حضرت صدیقه کبری(س)ناحیه پاوه

نشست بصیرتی رابطین نمایندگی و  فرماندهان وشورای حوزه وفرماندهان وشورای پایگاه  حوزه حضرت صدیقه کبری(س) با موضوع  تحلیل باز خوانی اندیشه های امام خمینی (ره)در شرایط کنونی  با سخنرانی فرماندار محترم شهرستان پاوه در مسجد شهدای پاوه با حضور بسیجیان این حوزه برگزار گردید.در این نشست فرماندار با اشاره به اینکه دوران قدرت ورهبری حضرت امام(ره) مصادف بود با ایامی که امواج اول ودوم وسوم در جهان جولان میداد وچه کشورهایی از همسایگان ما قربانی این جولانها شدنداما در ایران چنین نشد خاطر نشان کردحضرت امام(ره) نظامی را بنا نهاد که با گذشت چهل سال از عمر آن وبا وجود فراز ونشیب های فراوان وتهدید وتوطئه و جنگ و …. روی پای خود ایستاده واز اقتدار فراوانی برخوردار است.

ایشان در ادامه افزود: اندیشه‌های حکیمانه امام (رحمه الله علیه) که برخاسته از مکتب نورانی اسلام است،گره گشای بسیاری از مشکلات و چالش‌هایی است که هم اینک فرد فرد مردم، گروه‌های اجتماعی و دولت و حاکمیت با آن دست به گریبان است؛ از این رو باید اندیشه های امام راحل را در همه ایام سال مرور و بازخوانی کرد

فرماندار یادآورشد که یکی ازمهم­ترین اقدامات برای زنده نگه داشتن اندیشه امام خمینی(ره)، پیدا کردن پاسخ­های ایشان به مسائل و مشکلات روز است و با تفکر  و بررسی در مکتب امام خمینی(ره)، می­توان به این پاسخ­ها پی برد

وی افزود: یکی از موضوعات اساسی و بنیادین که در وضعیت کنونی کشور و نظام با آن مواجه است، مسئله برجام و اعتماد به آمریکایی هاست. در این زمینه لازم است اصول و مبانی رفتاری امام در حوزه سیاست و روابط خارجی تشریح و تحلیل گردد

حضرت امام خمینی (ره) آمریکا را شیطان بزرگ دانسته و معتقد بودند تا زمانی که آمریکا آدم نشود یعنی روشهای غلط و سلطه جویانه خود در برخورد با دیگران و با جمهوری اسلامی ایران تصحیح کند نمی توان با این کشور رابطه برقرار کرد.

.

فرماندار پاوه در پایان گریزی هم به موضوع برجام زد وگفت آنچه در برجام وطول مذاکرات آن ماند وامریکا به آن نرسید این بود که قصد داشت آن اختلال روابط چهل ساله ایران را به نوعی برطرف کند ودوباره به ایران برگردد.

وی افزود :برجام یکی از فرصت هایی بود که امریکا فکر کرد میتواند با استفاده از آن روابطش را با ایران ترمیم کند اما موفق نشد و به تعهدات خود در خصوص برجام پایبند نماند واز آن خارج شد.

ایده پور گفت:حکام وکشورهای اروپایی عضو برجام هم باید امروز اثبات کنند که اقتصاد اروپا بخشی از اقتصاد امریکا نیست لذا اگر این موضوع اثبات نشود وخلاف آن اثبات شود که اقتصاد اروپا هم بخشی از اقتصاد امریکا است متأسفانه ایران نمیتواند با اینها هم کاری را انجام بدهد.

IMG_6958 IMG_6959 IMG_6960 IMG_6963 IMG_6955 IMG_6954 IMG_6960