ادامه بارش ها تا دوشنبه در برخی نقاط کشور

مسعود حقیقت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: با توجه به ورود سامانه بارشی که از دیروز وارد کشور شد طی دیروز و دیشب پیرانشهر، ارومیه ، سردشت، مریوان، مهاباد ، روانسر، ماکو، بانه، قصر شیرین، سروآباد، کرند غرب، خوی، سلماس، آستارا و سر پل ذهاب بارش های خوبی گزارش شده است.
وی اظهار داشت: امروز این سامانه بارشی همچنان در شمال غرب، غرب، غرب سواحل خزر، دامنه های غربی البرز فعال است و بارش باران و وزش باد را به همراه دارد.
حقیقت ادامه داد: یکشنبه در شمال غرب ، غرب ، سواخل خزر ، شمال شرق و دامنه های جنوبی البرز نیز بارش باران پراکنده خواهیم داشت.
وی گفت: دوشنبه بارش ها در سواحل خزر و خراسان شمالی بیشتر به شکل پراکنده خواهد بود و انتظار می رود در مناطق مرتفع غرب، شمال غرب و البرز بارش به شکل برف باشد.
حقیقت تاکید کرد: توصیه می شود کشاورزان و دامداران این مناطق از رفتن به ارتفاعات خودداری کنند و گلخانه داران نسبت به تامین سوخت اقدام کنند.

*** وضعیت هوای تهران / گرمترین و سردترین نقاط کشور
مدیر کل پایش سازمان هواشناسی افزود: امروز و فردا در تهران انتظار بارش های پراکنده را به ویژه در ارتفاعات داریم ، بیشینه دمای دیروز پایتخت ۱۶ درجه بود و امروز نیز به ۱۷ درجه سانتی گراد خواهد رسید ، کمینه دمای امروز صبح تهران نیز ۹ درجه بود.
حقیقت گفت: راسک، عسلویه و میناب با ۳۳ درجه و کوهرنگ در استان چهار محال و بختیاری با منفی ۳ به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.